20. september 2010

Intervjuu WCOOP 2. koha omaniku Allan "Tutanhamon1" Tederiga

Kuuendal septembril võitis PokerStarsi kasutaja "Tutanhamon1" WCOOP-01:  $215 NLHE 6 max turniirilt kõrge teisel koha teenides sellega natuke rohkem kui 2 miljonit krooni. Täna on PokkeriProd.com portaalil au avalikustada intervjuu tolle "salapärase" võitjaga.

Alustuseks palun rääkige oma teekonnast pokkeri juurde?

Pokkeriga tutvusin esimest korda umbes kaheksa aastat tagasi. Sel ajal sai mängitud 5 card draw pokkeriversiooni ja reeglina mängisime sõpradega oma lõbuks. Peale aastast kord kuus või kvartalis mängu küsis minult üks töökaaslane, et kas Texas Hold'emit ka mängime. Alates sellest ajast  me kõige põnevama pokkerimängu juurde jõudsimegi.

Järgmised aastad mängisime sõpradega õhtuti müntide peale pokkerit. Igal nii öelda regularil (mängija, kes mängib tihti - toimetus) oli oma münditops ja münditopsid seisid minu juures. Kui kohtusime ja mängu tegime, siis igaüks jätkas oma münditopsiga mängu. Kogu selle teekonna on minuga läbi käinud Priit (foorumites tuntud rohkem nimega Rohelinekonn), kellega koos me pokkerimängijateks saimegi.

Mina pole kunagi väga tõsiselt pokkerimängija kui elukutse peale mõelnud. Olen alati võtnud pokkerit kui väljakutset pakkuvat meelelahutust. Boonus on see, et mida paremaks saad, seda suurem on võimalus ka oma meelelahutusega teenida.

Niisiis hakkasin töö kõrvalt õhtuti turniire mängima. Kuna rahalaudade mängimine tähendab minu jaoks pidevalt ja pikalt tõenäosuste peale mängimist, et sellega veidi teenida, siis otsustasin turniiride kasuks, kus võib võita kõik või mitte midagi. Niiviisi käisime Priiduga läbi ka esimesed live turniirid.

Oma esimese live turniiril osalesin koos Priiduga järgmistel asjaoludel. Pidime sõitma lähima nädala jooksul puhkusele Bulgaariasse ning ootasime sobivaid viimase hetke pakkumisi. Priidul tekkis enda reisirahana üks 500-dollariline, mis oli pärit umbes aastast 76 ja seda ei tahetud hea meelega vahetada. Kuna sellest kippus reisirahaks veidi väheks jääma, siis otsustasime mõlemad end turniirile sisse osta ja kogu (loodetavasti) võidusumma reisi peale investeerida.

Jõudsime Olympicusse umbes 8 minutit enne turniiri algust. Turniiril oli kokku 49 inimest, blaindide struktuur suhteliselt lame. Minule on lameda struktuuriga turniirid alati sobinud, kuna mulle meeldib rünnata konkreetseid olukordi, mitte igas olukorras viimse veretilgani võidelda. Vaja on head ajastust. Niiviisi olimegi peale 6-tunnist mängu mõlemad finaallauas. Priit lõpetas 7-ndana, mina võitsin turniiri ja meil tekkis umbes 18 tuhat krooni reisiraha. Tähistasime seda tagasihoidlikult vanalinnas ja nautisime järgmisel nädalal Bulgaarias puhkust.

Selle aasta alguses viibisin mõttepuhkuse eesmärgil pikalt välismaal. Peale tagasitulekut oli aju korraliku "restardi" saanud ja mõtlemine veidi selgem. Teenisin ca. kuu ajaga kogu oma eelnevate aastate kaotused ja veel mitusada protsenti kasumitki. Leidsin endale sobiva struktuurina 6-max turniirid.

Nüüd, kolm kuud hiljem osalesin WCOOPil ja tulin esimesel turniiril teiseks. Enesekindlus on kasvanud ja olen häid tulemusi saavutanud ka peale seda turniiri, kahjuks mitte küll WCOOPil, kuna need turniirid kipuvad väga hilja peale jääma ja tööinimesena on neid veidi keeruline mängida. Esimeste turniiride tarbeks võtsin töölt nädalase puhkuse.

Kas olete elukutseline pokkerimängija?

Ma arvan, et minust ei saa kunagi elukutselist pokkerimängijat, sest mulle meeldib pokkerit võtta kui meeldivat meelelahutust. Kui peaksin sellesse suhtuma kui töösse, siis kaoks väike osa vaimsest väljakutsest ära ning tuleks pokkerisse suhtuda kui töösse. 8 tundi päevas pokkerit on ikka paganama palju. Kui samas suudad aga kord aastas mängida ühe 18-tunnise turniiri, siis on mõnevõrra lihtsam 🙂

Loomulikult oleneb pokkerimängija elu eelkõige sellest, kui hea või halb ta on. Hea pokkerimängija saab elus nautida väga palju vabadusi, reisida ja olla iseenda peremees. Nappide vahendite olukorras on oht sattuda halbade kokkulangevuste ohvriks üsna suur ja hävitav. Oluline on paika panna väga ranged reeglid ja suhtudagi sellesse sama tõsiselt kui mõnel tähtsal ametikohal.

Kas eelistate online või live pokkerit?

Eelistan üldiselt ikkagi live pokkerit. Live pokkeris on infot lauas lihtsalt palju rohkem ja tihti võivad mõned otsused olla kergemad. Samas on live pokkeris vaja veidi rohkem närvi ja ka näitlemisoskust. Online
pokkeris ei tea keegi kunagi, kas ja kui palju kellegi käed värisevad, kui žetoonid laua peale lendavad.

Live pokkeris on tihti ka situatsiooni kergem analüüsida, kui sinu vastane veel situatsiooni aitab defineerida. Minu jaoks on pokker situatsioonianalüüsi mäng, kus tuleb väga oskuslikult kontrollida oma tõenäosust mingi käe saamiseks või siis esitleda ennast mingi käega. Oluline on otsuste tegemisel mitte mõelda seda, et kui hea või halb käsi mul on, vaid et mida vastane mõtleb, kui ta ühe või teise liigutuse teeb. Vaja on vastane mingisuguse käe peale panna ja siis temale enda hirmutavat kätt reklaamida. See on pokkeris kõige suurem kunst, kuidas oma käitumisega võimalikult palju infot saada ning selle põhjal parimad otsused teha.

Samas online pokker pakub mitmeid eeliseid, millest üks on näiteks erineva statistika kogumine. Netis on saadaval erinevaid programme, mis aitavad vastaste käitumist jälgida ja meeles pidada. Ise kasutan Hold'em Manageri, turniiridel jälgin selliseid näitajaid nagu vastase tõste ja callimise statistika, turniiri M ehk sinu stacki ja algpoti suhe, vastase agressiivsus, peale flopi tegutsemise statistika jne. Lives on selliseid
asju meelde jätta väga keeruline ning tegutseda tuleb rohkem intuitiivselt.

Live pokkeris on ka raskem kaotada. Kui online pokkeris saad laua kinni lükata ning midagi tuju parandamiseks ette võtta, siis live pokkeris tuleb turniirilauast tõusta ja see on ebameeldiv hetk, kui sa ei tee seda viimasena. Seetõttu ongi mõistlik alati finaallauda rihtida 🙂

Online pokkeris on jälle lihtne pokkeri kõrvalt tegeleda ka muude asjadega nagu näiteks vaadata telekat või surfata netis. See aga võtab mängule keskendumise ja kaotus on lihtsam tulema.

Kas eelistate rahalaudu või turniire?

Rahalauad on inimestele, kellel on aega, et pokkeriga tegeleda. Minu nägemuse järgi on rahalaudades kõige mõistlikum strateegia üritada võita pikaajalist keskmist ning teha tõenäosusteooriast lähtuvalt õigeid otsuseid. Turniir on strateegia poolest minu jaoks suurem väljakutse, omades väga palju erinevaid faase. Lihtsam on visata turniiril maha QQ või KK õige vastase suhtes enne floppi kui cashis, kus saad vajadusel end uuesti lauda osta. Turniiril lõpetab üks selline viga sinu õhtu.

Turniiril on võimalik ka enda kulusid minimeerida. Valida saab väga paljude erineva maksumusega turniiride vahel ning leida endale jõukohase. Kui ikka käsi läheb sellele rahale mõeldes värisema, siis tuleks kindlasti oluliselt oma limiidis alla liikuda. Mängida tuleb mõistusega ja mitte keskenduda sellele, et kui suure summa ma ikka mängu panin. Püüan alati osaleda kallimatel turniiride läbi satelliitide, sest 200 dollarilise turniiri mängimiseks tuleks turniirimängijal õige rahajuhtimise juures omada kontol ikka väga suurt summat.

Eesti pokkerimaastikul meeldejäävaim persoon või/ja üldine eeskuju/inspiratsiooniallikas pokkeris ning miks just tema?

Neid on päris mitu. Henri Käsper on pokkeri selgitamise ja propageerimise juures teinud head tööd. Edu talle edaspidiseks! Janar Kiivramees oma suure turniirivõiduga on saanud hakkama väga hea tulemusega. Paavo ja Svenza Tartu turniiridelt on hea mänguga pakkunud mõnusat väljakutset. Leiboldite perekond väga meeldivate ja positiivsete inimestena on heaks täienduseks tutvusringkonnas. Ja muidugi ilma oma sõbra Priiduta ei oleks mul pokkerist nii häid emotsioone.

Muud hobid pokkeri kõrval?

Üritan aeg-ajalt käia snuukerit mängimas, tulevikus kindlasti suurema sagedusega. Mu elukaaslane kinkis mulle isegi päris oma kii - ausõna! Tugev huvi on modelleerimine, kavatsen järgnevatel aastatel teha teadustööd aktsiaturgude modelleerimise valdkonnas närvivõrkudega. Olen plaaninud enda huviks välja arendada ka Razzi simulatsioonimudelit, mis laseks mõned head strateegiad kujundada. Kui millegagi hakkama saan, siis kindlasti jagan oma mõtteid ka mõnes foorumis.

Septembri alguses saite WCOOP-l kõrge teise koha. Mis emotsioonid Teid valitsesid peale turniiri lõppu? Kas valmistas pettumuse, et esimene koht jäi seekord saamata või kisasite rõõmust ning helistasite
kõikidele lähedastele ja teavitasite oma värskest miljonäristaatusest? Palun kirjedale seda tunnet ja olukorda nii täpselt kui oskate.

Kolm mängijat oli alles ning kasutaja Stevie jättis kõige tugevama mulje. Ühel hetkel tema allinis koos AlexKP-ga. Kui nägin Alexil AK-d ja Steviel A10-t, siis valitses mu sees üsna ülev moment. Flop muidugi rikkus A10-ga asja ära, sest Stevie sai kaks paari. Aga see river... 🙂 River tõi Alexile kaks paari (AK-d) ja Stevie oli elimineeritud. See emotsioonide laeng, mis tol hetkel keha läbis, oli ülev. Üks päris tugev "jess" tuli ikka ära.

Heads up oli suhteliselt keeruline. Olin küllaltki väsinud ja tundsin, et hakkan alla jääma. Olin ikkagi stäki poolest 1:4 kaotaja. Alex ei tahtnud väga diili ka teha. Saingi energiat sellest, kui Alex ütles, et ma tuleks 2:3-le oma stäkiga. Lisasin teise käigu ja olin topeltagressiivne ning jõudsingi sinna.

Diil kukkus kehvasti välja. Tagantjärgi analüüsides oleksin võinud jätta selle täiendava $13,000 riskimiseks ning pakkunud Alexile 50:50 choppi. Kui ta sellega poleks nõustunud, siis lihtsalt võtnud eesmärgiks ühe coinflipi saamiseks sobiva käega. Peale diili oli imelikul kombel tohutu kergendus. Tol hetkel ei mõelnud ma nii väga sellest rahast, mis juba käes oli, vaid soovist võita. Tänu sellele läksin ehk ka liiga agressiivseks, kui olin iga top pairiga valmis Alexit allini panema. Ta ise oli heads upis suhteliselt loid ning oleksin pidanud mõistma, et tal on kolmik. Tagantjärgi mõeldes oleks vast lihtne otsus olnud, aga tol hetkel oli kurnatus juba liig suur.

Peale turniiri oli mõte suhteliselt olematu. Püüdsin veidi magada, aga liiga hästi see välja ei tulnud. Keha oli adrenaliini täis ja peas keerles tuhandeid mõtteid. Niiviisi veetsingi kuni õhtuni oma päeva erinevate meelelahutuste seltsis. Eks järgmisel päeval Priiduga veidi tähistasime ka.

Eks see kõik tundus peale turniiri veidi uskumatuna, järgmisel päeval hakkas kohale jõudma. Väga positiivse emotsiooni tekitasid kõik need poolehoidjad, kes ka lauas kaasa elasid. Olin uhke selle üle, et suutsin Eesti lipuvärvides finaallauda jõuda. Tänud kõigile poolehoidjatele! See hoidis ehk nii mõnegi rumala vea tegemisest ja andis veidi kainet mõistust turniiri lõpuni pingutamiseks.

Kuidas kvalifitseerusite tollele turniirile? Ostsite oma raha eest pileti või võitsite pileti läbi kvalifkatsioonide?

Kvalifitseerusin läbi viimase tunni satelliidi, kus oli garanteeritud 100 piletit. Sisseost oli 82 dollarit. Kuna võimalus oli 1:3, siis teadsin, et vaja on saada vähemalt ühte duublit ja ülejäänu peaks õigeaegse venitamis- ja kiirustamistaktikaga hakkama saama. Olen mänginud veel teistel WCOOP viimase hetke satikatel ja piletita veel pole jäänud, nii et kui selle ühe duubli saad, siis on šanss juba hea.

Kas tolle WCOOP turniiri võitmiseks läks palju õnne vaja? Kuidas tundus üldine tase, eriti siis kui alles olid viimased kaks lauda ehk 18 mängijat?

Üldiselt ei võideta ühtegi turniiri ilma õnneta. Suutsin ühe korra QQ vastu oma AQ-ga riverisse rea kokku hankida. Samas ei riskinud ma kogu stackiga ning selliseid flippe naljalt kogu stäki ulatuses vastu ei võta. Viskasin kahe viimase laua juures ka QQ enne floppi selle sama stevie vastu maha. Lähtun motost, et "live to fight another day". Alati pole see nii lihtne, aga sellel turniiril töötas minu jaoks hästi.

Oluline on ka see, et kõik domineerivad käed üle elaks. Sain mitu korda nahutada näiteks AK-ga AJ vastu jne. Finaallauas kehtib juba džungliseadus, kus rohkem mängib sinu agressiivsus ja julgus käike ette võtta. Alati võid sattuda mingi väga tugeva käe otsa, aga see on turniiripokkeri juures paratamatu. Head turniiristrateegiad sisaldavad agressiivset "lammutamist" ning samas ka järeleandmisi, kui teine liiga veenev oli.

Kolme viimase laua peal oli aru saada, kes tõenäoliselt finaallaua pretendendid on. Püüdsin üles leida need, kes on nõus riskima oma stäkiga ka olles ainult 40:60 favoriit ning neid siis korralikult karistada hea käega. Õnneks see ka suuremal määral õnnestus. Arvan, et viimase 18 mängija seas oli ca 60-70% mängijatest ikka väga tugevad mängijad.

Kas peate end heaks turniiride mängijaks? On ennemgi suuri turniirivõite olnud?

Pigem siis jah heaks turniirimängijaks kui heaks pokkerimängijaks üldiselt. Suurimad võidud enne WCOOPi jäävad 2500 dollari kanti. Eesti Meistrivõistlustel teenisin 5-nda koha eest üle 40 tuhande krooni.

Ma ei olnud WCOOPil finaallauas mängimiseks psühholoogiliselt valmistunud ning võib-olla hea ongi - sain rahulikult oma mängu teha. Minu tugevam külg on vast 6-max turniirid. Live-s pigem full ring lauad, kuna käsi mängitakse vähem ja ei pea olema liiga agressiivne.

Kas kasutasite turniiriaeg mõnda pokkeriabirpogrammi nagu näiteks Holdem Manager või Poker Tracker 3?

Kasutasin programmi Holdem Manager. Soovitan kõigile, kes veel neid programme ei kasuta, endale vastav abivahend ikkagi leida. Aitab mängijaid veidi konkreetsemalt määratleda ja nende vastu kõige õigem strateegia valida.

Kas kogu võit kuulus Teile või enne turniirialgust tegite vahetuse või müüsite osa piletihinnast maha vms?

Keegi minu turniiri sisseostu ei toetanud. Tänasin sümboolselt sõpra Priitu, kes suurema osa ajast viitsis minuga üleval istuda, oma mänge mängis ja mulle samuti kaasa elas.


Kas plaanite mängida veel WCOOP turniire? Kui jah siis milliseid?

Loodan step süsteemiga (üks kvalifikatsioonide liik - toimetus) jõuda ka finaalturniirile. Kui see ei õnnestu, siis mängin kindlasti odavamat põhiturniiri. Nädala keskel pühendun tööle ning seetõttu jäävad minu õhtud lühikeseks. Lõbustan end õhtuti 10 dollari turniiridega. Täna suutsin ühel neist 1700 mängija seas finaallauas teise koha saavutada. Ei pea mängima WCOOPi, et hea teenistus saada 🙂

Kas Teid võib tulevikus näha osalemas ka mõnel suurel rahvusvahelisel turniiril nagu näiteks EPT, WSOP jne?

Järgmine aasta loodan kindlasti EPT-l mängida. Sel aastal kukkusin 17-ndana finaalturniirilt Pokerstarsis Tallinna EPT piletite mängus välja, kui 13 esimest said pileti. Järgmine aasta tuleb ära! Loodan sel aastal veel Valencias Unibet Openil mängida. Siis on selle aasta suurimad turniirid mängitud. WSOP - kindlasti püüan paketti saada. Olen aga endale põhimõtteks võtnud, et nii kallistele turniiridele kunagi end sisse ei osta. Ka Eesti Meistrivõistlustele sain pileti 600 krooni eest Tartu kohalikul satelliidil.

Jätame selle turniiride jutu ning läheme tagasi üldisemate küsimuste juurde. Enne WCOOP teise koha saamist oli Teie PokerStarsi kasutajanimi suht tundmatu. Seega lugejaid kindlalt huvitab, kas külastate
regulaarselt mõnda Eesti pokkerifoorumit?

Külastan lugejana aeg-ajalt Pokernewsi foorumit. Olen lugenud ka Pokkeriprode foorumit. Viimases mul kasutajat ei ole, esimeses on see bnc145. Loodan edaspidi aktiivsem olla, et kasvõi neid bad beate jagada ja sellest veidi lohutust leida.

Kust pärineb või miks valisite omale sellise lauanime nagu "Tutanhamon1"?

Kunagi ammu suutis mu isa äratada minus sügava huvi muistse Egiptuse kultuuri vastu. Mul on olnud õnn kaks korda selle kultuuri saavutusi külastada ning loodan sinna kindlasti tagasi minna. Olen omajagu uurinud neid iidseid mõistatusi, mis selle kultuuriga seoses on ning siit ka nimi. 1 sai lõppu seepärast, et keegi võttis mu hea nime ilma 1-ta ära.

Kõige pealt tahaks Teid tänada meeldiva vaatemängu eest WCOOP finaallauas ning et leidsite aega meie küsimustele vastata. Aga enne kui Teid "vabaks laseme" siis tahaks küsida viimase küsimuse - On teil mõni soovitus, nõuanne või nipp kuidas olla nii pikkadel turniiridel edukas?

Esmalt veel kord tänud kõigile kaasaelajatele ning loodan ka peagi teisi eestlasi suurtel turniiridel toetada. Kuidas olla pikkadel turniiridel edukas - võta mõni sõber appi, kes aitab raskeid otsuseid teha. Puhka enne turniiri korralikult ja planeeri see turniir sellisena, et jõuadki finaallauda. Püüa end motiveerida sellega, et sinu ülesandeks on kogu mängu jälgida, ka siis, kui sa ise mängus ei osale. Väärtuslikku infot jagavad su kaasmängijad sulle iga käega.

Võid võtta endale sellise ülesande, et püüad näiteks iga kolme käe jooksul kellegi kohta mõne tähelepaneku teha ja selle siis üles märkida. Kui leiad lauast üles mõne mängija, kes teeb vigu, siis tõenäoliselt maksab tema sulle sinu järgmise duubli kinni ja saad vapralt finaallaua suunas liikuda!

Kommenteeri artiklit

🔗 Sarnasel teemal
🗃 Samast rubriigist
Toodz Poker Show - igal kolmapäeval Optibetis
Otse kell 20 | "Toodz Poker Show" pokkeristriim ja - turniir
Diamond Poker Series toob Tallinnasse PLO tippmängijad ja 4,5M garantii
Diamond Poker Series toob Tallinnasse PLO tippmängijad ja 4,5M garantii
GGPoker'is nüüd ajapanga kaardid, mida saab ka pärisraha eest osta
GGPoker'is nüüd ajapanga kaardid, mida saab ka pärisraha eest osta
OlyBet Egghunt 2025 - ajakava ja lisaauhinnad
OlyBet Egghunt 2025 kevadine pokkerifestival Olympic Parkis
🔥 Loetumad lood
🌐 Viimati lisatud
Toodz Poker Show - igal kolmapäeval Optibetis
Otse kell 20 | "Toodz Poker Show" pokkeristriim ja - turniir
Diamond Poker Series toob Tallinnasse PLO tippmängijad ja 4,5M garantii
Diamond Poker Series toob Tallinnasse PLO tippmängijad ja 4,5M garantii
GGPoker'is nüüd ajapanga kaardid, mida saab ka pärisraha eest osta
GGPoker'is nüüd ajapanga kaardid, mida saab ka pärisraha eest osta
OlyBet Egghunt 2025 - ajakava ja lisaauhinnad
OlyBet Egghunt 2025 kevadine pokkerifestival Olympic Parkis
Toodz Poker Show - igal kolmapäeval Optibetis
Eile selgusid Toodz Poker Show esimese kvartali võitjad
Homsel Coolbet Livel loosis €555 Coolbet Open pilet
Homsel Coolbet Livel loosis Coolbet Open pilet

Maailma suurim pokker ka Eestis

Mängi maailma suurimas GGPokeris läbi OlyBeti. Konto avamisel saad tervituseks tuhat dollarit (umbes 900 eurot) pokkeriboonust. Boonuse saab kohe, sissemakset ei ole vaja teha.

Võta boonus siit

Kui mängid läbi LÄBI SELLE VIITE ja kasutad boonuskoodi CAS25 ning teed €25 sissemakse, saad lisaks mängida €25 eest slotimänge riskivabalt ja kui €25 eest mängitud, siis ka €10 kontole niisama.

🎲 Eesti pokkeritoad

Loetumad