16. september 2013

Eestlaste tulemused netipokkeri maailmameistrivõistlustel alates 2005. aastast

Pokerstars on korraldanud netipokkeri maailmameistrivõistlusi (WCOOP) alates 2002. aastast. Kogusime kokku niipalju WCOOP turniire kui võimalik ja koostasime edetabelid, mis kirjeldavad eestlaste tulemusi läbi aastate.

Kuna netipokker oli 2002-2004 aastatel lapsekingades, siis paraku neid tulemusi me ei suutnud leida ning edetabelid hakkavad alates 2005. aastast. Kui kellelgi on kasvõi ühe turniiri number (ID) aastatel 2002-2004, siis palun saatke see aadressile ranka (ät) pokkeriprod.com. Sellest võib olla väga palju abi täieliku andmebaasi koostamisel.

KKK 

  • Pärisnimed

Kõikide mängijate pärisnimed, mida kasutame on võetud avalikest kanalitest - Wikipedia, Google, pokkeriportaalid jms. See tähendab, kui pärisnimi koos Pokerstarsi kasutajanimega on leitav Google otsingumootoriga, oleme kasutanud seda. Kui täisnimi ei ole leitav, siis kasutame ainult Pokerstarsi kasutajanime (isegi juhul, kui teame mängija pärisnime).

  • Asukohariik

Kuna turniiride tulemused on kogutud 2013. aasta septembris, siis kõikidel turniiridel on kasutaja elukoha riigiks märgitud see riik, mis on Pokerstarsi kasutajakontol 2013. aasta septembris.

Näide: William «wpr101» Ross ei elanud 2007. aastal Eestis, aga kuna ta 2013. aastal elab, siis seetõttu kõikide aastate tulemustes on ta märgitud kui eestlane.

Samamoodi võivad tabelitest puududa kasutajad, kes elasid Eestis, aga 2013. aasta septembri seisuga on asukohariigiks märgitud mõni muu riik.

  • Satelliit-turniirid

Tulemustes ei ole märgitud, kuidas kasutaja pileti lunastas. Kas ta kasutas otsest sisseostu või kvalifitseerus läbi satelliit-turniiri.

Väga pikas perspektiivis peaksid satelliit-turniirid üksteist ära nullima. See tähendab, et mõned eestlased võisid võita pileti, aga samas teised seda ei teinud ja kaotasid satelliitidel omakorda raha.

Seega seda mõõta ei saa ja väga pikas perspektiivis erinevused peaksid olema väga väikesed. Erandiks oleks, kui eestlaste seas oleks kaks-kolm high-stakes satelliitide mängijat nagu näiteks George «Jorj95» Lind. Aga meie andmetel sarnased mängijad puuduvad.

  • Turniiride arv (lahter)

Turniiride arv tähendab seda mitu sisseostu (piletit) on eestlased kokku ostnud.

Näide: 2007. aastal toimus 23 WCOOP turniiri ja eestlasi osales samuti 23. Küll aga mängiti 69 turniiri. See tähendab, et 23 eestlast osales 69 turniiril ehk keskmiselt üks eestlane mängis sellel aastal kolm WCOOP turniiri.

  • AVBI (Average Buy-In - keskmine sisseost)

Keskmine sisseost tähendab, kui suur oli mängija keskmine sisseostu suurus.

  • Tulemused

Kõikidel mängijatel, kelle sisseostude summa on suurem kui võitude summa, nende tulemused on varjatud. Ainukesena on näha turniiride arv.

  • Järjestus

Isegi, kui mängija tulemused on peidetud, on edetabelis tema koht see, mis ta oleks reaalselt ka avalike tulemuste korral.

  • Soovid näha oma varjatud tulemusi ?

Mängijad, kelle tulemused on varjatud ja soovivad siiski näha tulemusi, saatke kiri läbi Pokkeriprode foorumi kasutajale «ranka».

Kahtluste korral võime küsida tõestust, et isik on ikka see, kellena end väidab. Parimaks tõestuseks on ühel ajal istumine suvalisse rahamängu (ühtegi kätt mängima ei pea).

Selle põhjal saame tuvastada, et isik on see, kellena end väidab ja nii väldime olukordi, kus avaldame kolmandatele osapooltele varjatud tulemusi.

  • WCOOP 2005: eestlaste tulemused

2005. aastal oli pokker Eestis suhteliselt ebapopulaarne. Selle alaga tegelejaid peeti pigem hasartmänguriteks kui oskusmänguriteks.

Toona toimus viisteist turniiri ja osa võttis seitse eestlast, kellest tuntumad olid Imre «imre» Leibold, Henri «henri72» Käsper ja Veiko «aveiks» Aava. Kokku jäädi 11 285 dollariga  miinusesse.

Vaata edetabelit: https://www.pokkeriprod.com/wcoop-2005-eestlased/

  • WCOOP 2006: eestlaste tulemused

2006. aastal peeti maha 18 turniiri. Sellel aastal võttis osa 16 eestlast ja kokku sooritati 26 sisseostu. Kahjuks keegi rahadesse kordagi ei jõudnud ja lepiti järjekordse miinusega.

Tuntumatest nimedest võtsid osa peale Imre ja Henri ka Rain «privador» Mölderkivi,  Sven «sven21» Siitan ja Kaur «risti7» Mägi.

Vaata edetabelit: https://www.pokkeriprod.com/wcoop-2006-eestlased/

  • WCOOP 2007: eestlaste tulemused

2007. aastal toimus 23 turniiri ja eestlasi osales samuti 23. Seekord eelmise kahe aasta needus kadus ning üldkonto jäi 5630 dollariga plussi.

Eestlastest parima tulemuse mängis välja Madis «madiso» Ormisson, kes jäi viie turniiriga 14 625 dollarit plussi.

Tegu on aastaga, millal pokker hakkas teosammul populaarsemaks muutuma ning nimekirjades on näha juba noorema põlvkonna mängijaid nagu näiteks Märt «mameace» Metsanurm, Priit «PriitK» Brikker ja Tunnet «bukkwildh» Taimla.

Vaata edetabelit: https://www.pokkeriprod.com/wcoop-2007-eestlased/

  • WCOOP 2008: eestlaste tulemused

2008. aastal toimus 33 turniiri, millest võttis osa 34 eestlast.

Jällegi jäädi suurte plussi ja lõviosa haaras omale Henri «henri72» Käsper, kes saavutas 1050-dollarilise osalustasuga No Limit Hold'em turniiril seitsmenda koha, võites 72 807 dollarit. Ühtlasi oli ta tolle aasta eestlaste edetabeli «juhataja».

Esimest korda võttis netipokkeri maailmameistrivõistlustest osa heads-up rahamängude spetsialist Sander «Codecci» Laprik, turniirimängija Sven «Svenza» Reimaa ning kunagine 888pokeri regulaarne mängija Chaom1.

Vaata edetabelit: https://www.pokkeriprod.com/wcoop-2008-eestlased/

  • WCOOP 2009: eestlaste tulemused

Nagu ikka jätkas WCOOP kasvutrendi - kokku toimus 2009. aastal 43 turniiri. Veel suurem kasvutrend toimus eestlaste seas - eestlaste osavõtt viiekordistus ja kokku osales 168 eestlast. Kindlasti üheks ajendiks võis olla eelmise aasta Henri seitsmes koht.

2009. aasta ebaõnnestus eestlastel. Tuli leppida pea 60 000-dollarilise miinusega.

Vaata edetabelit:  https://www.pokkeriprod.com/wcoop-2009-eestlased/

  • WCOOP 2010: eestlaste tulemused

2010. aasta WCOOP võib pidada juba «selliseks» nagu me seda tänapäeval teame. Toona peeti maha 62 turniiri ja esimest korda lisandus mängude valikusse knockout turniirid.

Eestlasi saatis edu. Allan «Tutanhamon1» Teder saavutas juba esimesel 215-dollarilise osalustasuga No Limit Hold'em turniiril teise koha, teenides sellega 198 274 dollarit auhinnaraha. Vahetult pärast seda tegime Allan Tederiga ka intervjuu, mida saab lugeda SIIT. Kokku võttis osa rekordiliselt 194 eestlast.

Vaata edetabelit: https://www.pokkeriprod.com/wcoop-2010-eestlased/

  • WCOOP 2011: eestlaste tulemused

2011. aastal toimus taaskord 62 turniiri ja osales 186 eestlast. Tollel aastal eestlaste seas suuri üllatajaid ei olnud ning lepiti 48 000-dollarilise kahjumiga.

Vaata edetabelit: https://www.pokkeriprod.com/wcoop-2011-eestlased/

  • WCOOP 2012: eestlaste tulemused

Esimest korda koostasime edetabeli. Toona kasutasime programmi, mis arvutas iga turniiri tulemusi eraldi ja meie ülesanne oli see kokku liita. See põhjustas mõningaid ebatäpsusi - kui alguses pidasime kahjumiks 74 000 dollarit, siis tegelikult oli see 66 000.

Festivalist võttis osa 185 eestlast, mis oli üks mängija vähem kui aasta varem.  Turniire peeti maha 65. Parima tulemuse saavutas kasutaja «Situruttu» (doh), kes saavutas 5. koha Pot Limit Omaha turniiril ja võitis 23 849 dollarit.

Vaata edetabelit: https://www.pokkeriprod.com/wcoop-2012-eestlased/

  • WCOOP: eestlaste aktiivsus 2005-2012

wcoop-eestlaste-aktiivsus

  • WCOOP: eestlaste üldtulemused

Kuna 2013. aasta WCOOP on alles täies hoos, siis on liiga vara võtta kokku tänavust aastat ja seega üldtulemused on hetkel aastatel 2005-2012.

Antud perioodil enim teeninud eestlane on Allan «Tutanhamon1» Teder. Talle järgneb Henri «henri72» Käsper ja kolmandal kohal «Situruttu».

Kokku seitsme aasta jooksul on meistrivõistlusel osalenud 529 eestlast, kes on teinud 659 175 dollari eest sisseoste ja võitnud 652 760 dollarit. Seega üldsaldo on 2012. aasta seisuga 6415 dollarit miinuses.

Kuna see aasta on Reigo «remrem123» Maar juba teinud väga hea tulemuse, võib väita, et eestlased jäävad pärast kaheksat aastat väga suurte plussi. Märkimist tasub ka see, et siiani on tehtud 2122 sisseostu, mis turniiride maailmas hakkab «vaikselt lähenema pikale perspektiivile» ning kuna varasemalt esikohad puuduvad, siis 6000 dollari suurune miinus on tegelikult väga väikene.

Lisaks keskmine sisseost on 311 dollarit ja Pokerstars maksustab nii suure osalustasuga turniie ca. 7% reigiga. Seega 659 175 dollari sisseostude juures maksid eestlased teenustasudeks ca. 46 125 dollarit.

Kui oletame, et kõik mängijad oleksid Chrome - või Bronzestar, siis nende rakeback diil oleks 9-10%. Seega teenustasudest saaksime tagasi 4612 dollarit, mis teeks halvimal juhul üldiseks miinuseks kõigest 1400 dollarit. Kuna reaalsuses on eestlaste VIP-tase kõrgem, siis koos rakebackiga on eestlased plussis ja ühtlasi maailmas väga kõrgel kohal.

Vaata üldedetabelit: https://www.pokkeriprod.com/wcoop-eestlaste-uldtulemused/

Kui soovite samasuguseid edetabeleid näha ka SCOOP, TCOOP ja Micro Millions seeriate kohta, siis jätke kommentaar või lisage artikli jaluses Google või Facebooki like. Edetabelite haldamine on lihtne, aga nende algne koostamine - õigete turniiride otsimine ja lisamine andmebaasi on natuke keerulisem ja aeganõudvam töö, sest tuleb leida sadu või isegi tuhandeid turniire.

<

🔗 Sarnasel teemal
🗃 Samast rubriigist
Toodz Poker Show - igal kolmapäeval Optibetis
Otse kell 20 | "Toodz Poker Show" pokkeristriim ja - turniir
Diamond Poker Series toob Tallinnasse PLO tippmängijad ja 4,5M garantii
Diamond Poker Series toob Tallinnasse PLO tippmängijad ja 4,5M garantii
GGPoker'is nüüd ajapanga kaardid, mida saab ka pärisraha eest osta
GGPoker'is nüüd ajapanga kaardid, mida saab ka pärisraha eest osta
OlyBet Egghunt 2025 - ajakava ja lisaauhinnad
OlyBet Egghunt 2025 kevadine pokkerifestival Olympic Parkis
🔥 Loetumad lood
🌐 Viimati lisatud
Toodz Poker Show - igal kolmapäeval Optibetis
Otse kell 20 | "Toodz Poker Show" pokkeristriim ja - turniir
Diamond Poker Series toob Tallinnasse PLO tippmängijad ja 4,5M garantii
Diamond Poker Series toob Tallinnasse PLO tippmängijad ja 4,5M garantii
GGPoker'is nüüd ajapanga kaardid, mida saab ka pärisraha eest osta
GGPoker'is nüüd ajapanga kaardid, mida saab ka pärisraha eest osta
OlyBet Egghunt 2025 - ajakava ja lisaauhinnad
OlyBet Egghunt 2025 kevadine pokkerifestival Olympic Parkis
Toodz Poker Show - igal kolmapäeval Optibetis
Eile selgusid Toodz Poker Show esimese kvartali võitjad
Homsel Coolbet Livel loosis €555 Coolbet Open pilet
Homsel Coolbet Livel loosis Coolbet Open pilet

Maailma suurim pokker ka Eestis

Mängi maailma suurimas GGPokeris läbi OlyBeti. Konto avamisel saad tervituseks tuhat dollarit (umbes 900 eurot) pokkeriboonust. Boonuse saab kohe, sissemakset ei ole vaja teha.

Võta boonus siit

Kui mängid läbi LÄBI SELLE VIITE ja kasutad boonuskoodi CAS25 ning teed €25 sissemakse, saad lisaks mängida €25 eest slotimänge riskivabalt ja kui €25 eest mängitud, siis ka €10 kontole niisama.

🎲 Eesti pokkeritoad

Loetumad